ნოემბერი 2022 - My WordPress Website
ქვეშეთი-კობის ახალი გზის პროექტის მხარდაჭერით ქვეშეთის თემისა და ხადის ხეობის მოსახლეობას უფასო სამედიცინო პროფილაქტიკური შემოწმება ჩაუტარდათ.
17 ნოემბერს, ქვეშეთის ამბულატორიულ ცენტრში მსურველებს უფასო კონსულტაცია გაუწიეს კლინიკა „რემედიქალის“ შემდეგი პროფილის ექიმებმა: ტრიაჟის ექიმი, თერაპევტი, კარდიოლოგი, ენდოკრინოლოგი, ნევროლოგი, ზოგადი ქირურგი, სისხლძარღვთა ქირურგი, ექიმი-ექოსკოპისტი.
ქვეშეთის ამბოლატორიული ცენტრი მომარაგებული იყო სხვადასხვა მედიკამენტითაც, რომლებიც, საჭიროების მიხედვით გადაეცათ ადგილობრივებს.
გარდა ამისა, ორმა სამედიცინო ბრიგადამ სახლებში გაუწია კონსულტაცია იმ პაციენტებს, რომლებმაც ჯანმრთელობის პრობლემების გამო ადგილზე მოსვლა ვერ მოახერხეს.
“ქვეშეთი-კობის ახალი გზის პროექტის ფარგლებში, სამედიცინო ამბულატორიულ შემოწმებას ხადის ხეობის მოსახლეობისთვის უკვე მესამედ ვატარებთ. ზოგადად, პროექტის ფარგლებში, მსგავსი სახის სოციალური აქტივობები ხშირად ხორციელდება. ხადის ხეობაში მცხოვრებ მოსახლეობას, უგზოობისა და ზამთარში დიდთოვლობის გამო, არ აქვს წვდომა ისეთ სერვისებზე, როგორიცაა სამედიცინო მომსახურება, აფთიაქი და ა.შ. შესაბამისად, მსგავსი სახის აქტივობები მნიშვნელოვანია, რათა მოსახლეობას პროექტის ფარგლებში დამატებითი სარგებელი მიეცეს,“ – აცხადებს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე, სალომე წურწუმია.
ჯამში აქციაში მონაწილეობა 70-ზე მეტმა ბენეფიციარმა მიიღო.
“საქართველოს რეგიონების მოსახლეობის უფასო გასინჯვას ლოზუნგით – “ერთად ვიზრუნოთ ჯანმრთელობაზე!” – რეგულარულად აწარმოებს კლინიკა “რემედიქალი”. მათი სამედიცინო საჭიროებების გაცნობა და ადგილზე მაქსიმალური დახმარების გაწევა მნიშვნელოვანია ჩვენი საექიმო გუნდის ყველა წევრისთვის,” – ამბობს კლინიკა “რემედიქალის” კლინიკური მენეჯერი, მედიცინის დოქტორი თეა გამეზარდაშვილი.
ბენეფიციარები გამოვლინდნენ წინასწარი კვლევით, რომელიც ხადის ხეობაში „რეგიონული განვითარების ახალგაზრდულმა ცენტრმა“ ჩაატარა.
აღნიშნული აქცია პენსიონერების მხარდაჭერის პროგრამის ნაწილია, რომელიც საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის რეგიონებთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უშუალო ჩართულობით განხორციელდა.
ვაკანსიები ქვეშეთი-კობის პროექტში
ქვეშეთი-კობის გზის მშენებლობის ფარგლებში ცხადდება ვაკანსიები შემდეგ პოზიციებზე:
I ლოტი (9კმ-იანი გვირაბი)
🔹 მუშა.
🔹 შემდუღებელი.
🔹 ელექტრიკოსი.
🔹 სატვირთოს მძღოლი.
🔹 ექსკავატორის მძღოლი.
🔹 ამწეს ოპერატორი.
🔹 თურქული სამზარეულოს მზარეული 4-6 ადამიანისთვის.
ჩვენ გთავაზობთ:
• მოჭრილი ხელფასს
• ბონუსს
• საძინებელს (საერთო საცხოვრებელში)
• საძილე თეთრეულს.
ადგილზე მოსულ მძღოლი გაივლის შემოწმების ყველა ეტაპს, დავალებების კარგად შესრულების შემთხვევაში, ხელფასის ლიმიტი შესაძლოა გაიზარდოს.
დაინტერესების შემთხვევაში დაგვიკავშირდით: 577055445 დავით ბუღაძე.
ელ.ფოსტა: dbugadze@rsm.ge
—————————————————————-
II ლოტი (მისასვლელი გზა – მე-3-ე საცხოვრებელი ბანაკი, სოფელ ბენიან-ბეგონთან, ხადა)
🔹 დამლაგებელი.
🔹 მზარეულის დამხმარე.
• ასაკი: 25 დან 60 წლამდე
ანაზღაურება: 800 ლარი (ხელზე, გადასახადების გარეშე), ამასთან დამატებითი შეღავათი მაღალმთიანობის სტატუსის შესაბამისად.
დაინტერესების შემთხვევაში დაგვიკავშირდით: 579 90 71 99 – გოჩა მღებრიშვილი 599 46 39 91: მიხეილ ჯაღმაიძე

November 2022 - My WordPress Website
With the support and organizing of the Kvesheti-Kobi New Road Project, the residents of Khada Valley underwent free medical prophylactic examinations within the framework of the Local Support and Social Protection Program.
Doctors of the Remedical clinic visited the valley on 17th of November.
The following profile doctors provided free consultations to the population at Kvesheti outpatient center: General Surgeon, Angiosurgeon, Urologist, Gynecologist, Traumatologist, Therapist, Cardiologist, Neuropathologist, Endocrinologist. Ultrasound and cardiology examinations, blood glucose tests were also performed free of charge as needed.
In addition, another medical group from Tbilisi consulted those patients in homes who, for some reason, are unable to move. As part of the campaign, patients were given medicines according to the doctor’s prescription.
“Within the framework of the Kvesheti-Kobi new road project, we are conducting medical check-ups for the residents of Khada valley for the third time. In general, similar social activities are often carried out within the framework of the project. The population living in Khada valley does not have access to such services as medical services, pharmacy, etc., due to the lack of roads and heavy snowfall in winter. Accordingly, similar activities are important in order to provide additional benefits to the population within the framework of the project.” – said Salome Tsurtsumia Deputy Chairman of the Roads Department of Georgia.
More than 70 beneficiaries took part in the action, In total.
Beneficiaries were identified in a preliminary survey conducted by the Regional Development Youth Center in Khada Valley.
According to the Roads Department, the action is part of the pensioner’s support program, which was implemented with the direct involvement of the Department of Regional Relations of the Government of Georgia.
Vacancies in Kvesheti-Kobi Road Project
Within the construction of Kvesheti-Kobi road, the given job vacancies are available for the following positions:
I lot: (9km tunnel)
🔹 Worker
🔹 Welder
🔹 Electrician
🔹 Truck driver
🔹 Excavator driver
🔹 Crane operator
🔹 Turkish cuisine cook for 4-6 people
We offer:
• Fixed monthly salary
• Bonus
• Bedroom (in shared accommodation)
• Bed linen
The driver who arrives at the site will go through all the stages of the inspection, if the tasks are performed well, the salary limit may be increased.
Individuals interested in applying for these positions can contact to the given number: 577055445 David Bugadze.
Email: dbugadze@rsm.ge
______________
Lot II ( 3rd residential camp, near the village of Benyan-Begon, Khada)
🔹 Cleaner
🔹 Cook’s assistant
Age: 25 to 60 years
Salary: 800 GEL (without taxes), with additional benefits in accordance with the status of the highlanders.
Individuals interested in applying for these positions can contact to the given numbers: 579 90 71 99 – Gocha Mghebrishvili; 599 46 39 91 – Mikheil Jaghmaidze.