მაისი 2024 - My WordPress Website
2024 წლის 24 და 25 აპრილს ჩატარდა ტრენინგები სოფლის მეურნეობის მიმართულებით. 24 აპრილს გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციამ, დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჯაღმიანში ჩაატარა ტრენინგი კარტოფილის წარმოებასთან დაკავშირებით. ტრენინგს დაესწრო 6 ფერმერი – 3 ქალი და 3 კაცი.
2024 წლის, 24 და 25 აპრილს, დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვეშეთსა და ბედონში, გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციამ ჩაატარა ტრენინგი გრილზე შესაწვავი ყველის წარმოებასთან დაკავშირებით. უპირატესობა, ხსენებული სახეობის ყველისა არის ის, რომ მისი წარმოება არის სწრაფი, უსაფრთხო (მაღალ ტემპერატურაზე ხდება დამუშავება), და ტრადიციულ ყველთან შედარებით გაცილებით მაღალი ფასი აქვს. მონაწილეებმა მოიტანეს რძე და ადგილზე მოხდა ყველის ამოყვანა. სოფელ ქვეშეთში შეხვედრას დაესწრო 6 ქალი, ხოლო ბედონში 8 ქალბატონი.

May 2024 - My WordPress Website
On April 24, 2024, the Food and Agriculture Organization of the United Nations conducted training on potato production in the village of Jaghmiani, Dusheti Municipality. 6 farmers attended the training – 3 women and 3 men.
On April 24 and 25, 2024, in the villages of Kvesheti and Bedoni of Dusheti municipality, the Food and Agriculture Organization of the United Nations conducted a training on the production of grilled cheese. The advantage of the mentioned type of cheese is that its production is fast, safe (processed at high temperature), and has a much higher price than traditional cheese. Participants brought milk and cheese was made on the spot. 6 women attended the meeting in Kvesheti village, and 8 women in Bedoni.